habersafak

Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali 25. Kez Kapılarını Açtı- Haber Şafak

Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali 25. Kez Kapılarını Açtı- Haber Şafak

Türkiye’nin çiçekçilik merkezi olma yolunda ilerleyen Bayındır’da düzenlenen Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali kapılarını 25. kez açtı.

Bayındır Uluslararası  Çiçek Festivali açılış töreni Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu’nun ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mahir Polat, Eski İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Mustafa Moroğlu, Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, Beydağ Belediye Başkanı Şakir Başaran, Bayındır İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ütgm. İsmail Eşmeli BAYÇİKOP Başkanı Ersoy Sümerkan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, Gaziler ve vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu açılış töreninde yaptığı konuşmasına desteklerinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkür ederek başladı ve “Başlandığı günden beri ilçemizin gelişimine katkı sağlayan; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatımıza hız kazandıran, her sene sabırsızlıkla beklediğimiz çiçek festivalimizde bir kez daha siz büyüklerimiz, kardeşlerimiz arkadaşlarımız, dostlarımız ile birlikte olmanın heyecanını, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve Kaymakamlığımız başta olmak üzere esnaflarımıza, basınımıza, derneklerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye devam etti.

Artık gelenekselleşen festival için çevre il ve ilçelerden de on binlerce kişi Bayındır’a geliyor. Festival süresince performans sanatçıları, halk oyunu ekiplerinin gösterileri devam edecek. Alanı ziyarete gelenler, hazırlanan fotoğraf çekim alanında 25’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivalini ölümsüzleştirebilecekler.

Festival kapsamında 25 Nisan Perşembe akşamı Grup Tahta Bavul, 26 Nisan Cuma akşamı Türk müziğinin sevilen grubu Sakiler, 27 Nisan Cumartesi günü ise Türk pop müziğinin güçlü ismi İrem Derici Şehir Stadyumu’nda sahne alacak.Stadı dolduracaklara unutulmaz bir akşam yaşatacak konserler ve diğer tüm etkinlikler Bayındır Belediyesi tarafından ücretsiz yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir