habersafak

Metin Uca, Gaziemirlileri kahkahaya boğdu- Haber Şafak

Metin Uca, Gaziemirlileri kahkahaya boğdu- Haber Şafak

“Bunu mu Demek İstedim?” gösterisini Gaziemir’de sahneleyen Metin Uca, izleyiciyi hem tarihi bir yolculuğa çıkardı hem de güldürdü.

Gaziemir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Metin Uca, Gaziemirli seyirciyle buluştu. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alan Uca, “Bunu mu Demek İstedim?” isimli tarihi komedi oyununu sahneledi. Prof. Dr. Özlem Kumrular’ın  yazdığı eseri oyunlaştırıp sahneye taşıyan Uca, seyircileri tarihte hiç bilmedikleri, hiç duymadıkları ayrıntılarla çok eğlenceli bir yolculuğa çıkardı. Tarihteki ilgi çekici hikâyeleri kendine özgü eğlenceli üslubuyla anlatan Uca, tarihi olaylarla günümüzde yaşananları da karşılaştırıyor. Hiçbir yerde anlatılmayan tarihi öykülerle seyirciyi kahkahaya boğan Uca, ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşulları da eleştirel bir dille ele alıyor. Salonu dolduran Gaziemirliler, oyun sonunda Metin Uca’yı ayakta alkışladı.

Gösteri sonunda Metin Uca’ya çiçek takdim eden Belediye Başkanı Halil Arda, “Bu sahnede ustaları ağırlamaktan, Metin Uca’yı ağırlamaktan çok mutluyum. Kültür sanatta çıtayı çok yukarıya taşıdık. Metin Uca’nın mesajını aldık. Ülkemizin bugünkü yöneticileri Metin Uca’yı anlamazlar. Güzel günlere 11 gün kaldı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

administrator

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir