Kartepe’de 84 Davulcu İlk Sahura Hazır- Son dakika - Haber Şafak
SON DAKİKA
Osman Aytaç Mp3 indirYıldız Tatlıses Mp3 indirNida Ateş Mp3 indir

Kartepe’de 84 Davulcu İlk Sahura Hazır- Son dakika

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayı boyunca 32 mahallede davul çalacak 84 davulcuya eğitimlerini verdikten sonra yaka kartlarını teslim etti.

Bu haber 31 Mart 2022 - 12:10 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayı boyunca 32 mahallede davul çalacak 84 davulcuya eğitimlerini verdikten sonra yaka kartlarını teslim etti.

 

Geçmişten günümüze gelen geleneklerimizden biri olan ramazan ayının olmazsa olmazlarından davulcuları Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve mahalle muhtarlarının iş birliği ile belirlendi. Ramazanda davul çalacak 84 davulcu Zabıta Müdürlüğünden temin ettikleri yaka kartları ile ilçede belirlenen bölgelerde görev yapacak.

 

DAVULCULARA EĞİTİM VERİLDİ

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Muhtarlarımızdan gelen isimler üzerinde yaptıkları tespit sonrası belirlenen 84 davulcuya uyması gereken kuralları ve genel bilgileri tek tek anlatıldı. Davulcularımız vatandaşların huzurunu kaçırmayacak şekilde görev yapacaklardır” açıklamasında bulundu.

 

BAŞKAN’DAN HAYIRLI RAMAZANLAR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Halkımızın huzurlu bir ramazan geçirmesi için belediye olarak görev başındayız. Ekiplerimiz Ramazan Ayı boyunca denetimlerini aralıksız devam ettirirken tüm birimlerimiz ay boyunca görevlerini her zamanki titizlikle sürdürecek. Tüm halkımıza hayırlı, huzurlu ve bereketli ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

iletisim@beyazhaberajansi.com