İzbilim’den Ata’ya Duygulandıran Oratoryo - Haber Şafak
SON DAKİKA
Osman Aytaç Mp3 indirYıldız Tatlıses Mp3 indirNida Ateş Mp3 indir

İzbilim’den Ata’ya Duygulandıran Oratoryo

Atatürk’ün yolunda bilimin izinde nesiller yetiştirmeyi hedefleyen İzbilim Koleji, Atatürk’ü duygu dolu bir oratoryo ile andı.

Bu haber 12 Kasım 2021 - 11:30 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Atatürk’ün yolunda bilimin izinde nesiller yetiştirmeyi hedefleyen İzbilim Koleji, Atatürk’ü duygu dolu bir oratoryo ile andı.

 

İzbilim Koleji 10 Kasım’da “Sonsuza Dek İzindeyiz Oratoryosu” ile ulu önder, ebedî lider Atatürk’ü andı. Lirik, epik ve dram tadında bir gösteri sunan öğrenci ve öğretmenler sahnede profesyonellere taş çıkarttı. Deniz Baykal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına İzbilim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz, Yönetim Kurulu Başkan vekili Ali Doğan, İzbilim Koleji Kurucu Temsilcisi ve Yönetim Kurulu üyesi Bora Karasu ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Salgın koşullarından dolayı mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen anma törenine katılanlar yer yer duygu dolu anlar yaşayarak gözyaşlarına hâkim olamadı.

DOĞUMUNDAN VEFATINA ATATÜRK

İzbilim Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Esra Yıldırım yönetiminde sahnelenen oratoryoda 30 kişi solo 10 kişi de koroda yer aldı. Öğrenci ve öğretmenlerin rollerini büyük bir profesyonellikle yaptığı gösteride Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğundan başlayarak ölümüne kadar hayatındaki önemli kesitler öğrenciler tarafından canlandırıldı. Koro tarafından müziklerle de desteklenen gösteride Elif’in kağnıyla cepheye mermi taşıdığı “Mustafa Kemal’in Kağnısı” başta olmak üzere birçok sahne izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

ATATÜRK’ÜN VE BİLİMİN İZİNDEYİZ
İzbilim Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz tören sonunda teşekkür konuşması yaptı. Yavuz yaptığı konuşmada Atatürk’ün bilim hakkındaki görüşlerinin kendilerine ilham kaynağı olduğunu vurgulayarak logodaki “Bilimin İzinde” sloganının kaynağının bu ilham olduğunu belirtti. Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü

“Yüreği Atatürk sevdasıyla çarpan ve Atatürk’ün düşünceleriyle aydınlanan öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı programı hep birlikte heyecan ile izledik. Hepsiyle gurur duyuyorum. Yolumuzun doğru bir yol olduğunu bugün bir kez daha gördük. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’ün ve bilimin izinde yürümeye devam edeceğiz.”

Öte yandan anma töreninin yapıldığı salonda izlemeye gelenlerin duygu ve düşüncelerini yazdığı bir hatıra defterinin yanı sıra öğrencilerin yapmış olduğu Atatürk resimleri sergisi de yer aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

iletisim@beyazhaberajansi.com