EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu örnek binasıyla yeni döneme hazırlanıyor- Son dakika - Haber Şafak
SON DAKİKA
Osman Aytaç Mp3 indirYıldız Tatlıses Mp3 indirNida Ateş Mp3 indir

EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu örnek binasıyla yeni döneme hazırlanıyor- Son dakika

Kampüsün merkezinde konumlandırılan Yabancı Diller Yüksekokulu, 10 bin 992 metrekarelik alanı,  91 derslik kapasitesi ile 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek.

Bu haber 24 Haziran 2022 - 11:40 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Kampüsün merkezinde konumlandırılan Yabancı Diller Yüksekokulu, 10 bin 992 metrekarelik alanı,  91 derslik kapasitesi ile 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek.

 

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, yeni ve modern binasına kavuşmak için gün sayıyor. Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Budak, “Fiziki ve akademik açıdan üniversitemizin merkezinde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulumuzun yeni binasının tamamlanması için çalışmalarımız, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının da desteği ile tüm hızıyla devam ediyor. Binamızı yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu örnek binasıyla yeni döneme hazırlanıyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan ve öğretim elemanları ile birlikte inşaat alanında sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Rektör Budak, “Fiziki ve akademik açıdan Üniversitemizin merkezinde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulumuzun yeni binasının tamamlanması için çalışmalarımız, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığımızın da desteği ile tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.  

 

“Kampüsümüzün tam merkezinde inşa ediyoruz”

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu yeni bina inşaatımızı yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığımızın da özel desteği ile inşaatımızı tamamlıyoruz. Yabancı Diller Yüksekokulu, üniversitemizin önemli bir akademik birimi. Özellikle bilim ve bilgi çağında, yabancı dilin öneminin üniversite olarak farkındayız.  Yabancı Diller Yüksekokulumuzu kampüsümüzün tam merkezine yapıyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizin yabancı dil eğitimlerini en iyi ortamlarda en modern koşullarda alabilmeleri için fiziki koşulları ve altyapı donanımlarını en iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık 130 öğretim elemanımızla birlikte heyecan içerisinde binamızda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamayı bekliyoruz. Değerli destekleri için Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan’a üniversitem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, 10 bin 992 metrekarelik alana sahip 91 derslik kapasitesiyle 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek. Ayrıca Yüksekokulda 3 konferans salonu, 25 okutman odası ve 165 kişilik kapasiteye sahip yemekhane bulunacak.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

iletisim@beyazhaberajansi.com