Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Saros Körfezi İçin Yapılan Basın Açıklamasına Katılarak Destek Verdi- Son dakika - Haber Şafak
SON DAKİKA
Osman Aytaç Mp3 indirYıldız Tatlıses Mp3 indirNida Ateş Mp3 indir

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Saros Körfezi İçin Yapılan Basın Açıklamasına Katılarak Destek Verdi- Son dakika

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 12.

Bu haber 27 Kasım 2021 - 17:40 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 12.00’de Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği 2. Olağan Meclis toplantısına katılmasının ardından Saros Körfezinde yapılması planlanan “Saros BOTAŞ FSRU Sazlıdere Limanı ve Boru Hattı Projesi”ne tepki çekmek amacıyla yapılan basın açıklamasına katılarak destek verdi.

Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönülleri tarafından organize edilen basın açıklamasına Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tezcan’da katılarak destek verdi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada: “Keşan’da Gökçetepe ve Sazlıdere köyleri arasında doğal gaz taşıma ve yükleme limanı gemi iskelesi (FSRU Liman ve Boru Hattı) projesinin yapımı mahkeme kararlarına rağmen devam ediyor olması bölge halkı olarak bizleri derinden üzmektedir. Projeye karşı üç ayrı bilirkişi keşfinde de bilirkişi heyetleri projenin inşaat, ziraat, jeoloji, hidrojeoloji, biyoloji ve orman bilimlerine birçok yönden aykırı olduğunu ortaya koyan raporlar verilmesine rağmen projenin inşaat çalışmaları halen durdurulmadı.

Bizler ülkemiz için yapılacak yatırımlarla karşı değiliz, ancak ekolojik dengeye zararı olacak projelerinde her zaman karşındayız.

Umarım yurtdaşlarımızın mücadelesi ses getirir ve Saros Körfezi için Adalet yerini bulur.“ diyerek düşüncelerini belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

iletisim@beyazhaberajansi.com